Kvalitní ložní povlečení 140×220 pro pohodlný spánek


Spánek je pro naše zdraví velmi důležitý. Proto je důležité mít kvalitní ložní povlečení, které nám zajistí pohodlný spánek. Pokud hledáte povlečení pro rozměr matrace 140×220, máte na výběr z mnoha možností.

Typy materiálů

Ložní povlečení může být vyrobeno z různých materiálů. Nejčastěji se používají bavlna, satén, flanel nebo mikrovlákno.

Bavlna

Bavlna je nejčastěji používaný materiál na ložní povlečení. Je příjemná na dotek, prodyšná a dobře absorbuje vlhkost. Navíc je snadno udržovatelná a má dlouhou životnost.

Satén

Saténové povlečení je velmi jemné a hebké na dotek. Jeho povrch je hladký a lesklý. Saténové povlečení je vhodné pro lidi s citlivou pokožkou, protože nijak netlačí a nedráždí ji. Saténové povlečení je většinou dražší než bavlněné povlečení.

Flanel

Flanelové povlečení je velmi měkké a teplé. Je vhodné pro chladné zimní noci, kdy se chceme zahřát. Flanelové povlečení je většinou vyrobeno z bavlny a má na jedné straně narovnané vlákna, které vytvářejí jemný plstnatý povrch.

Mikrovlákno

Mikrovlákno je moderní materiál, který se často používá na ložní povlečení. Je velmi jemné a hebké na dotek, dobře absorbuje vlhkost a rychle schně. Mikrovlákno je také velmi odolné proti pomačkání a má dlouhou životnost.

Barvy a vzory

Při výběru ložního povlečení je důležité zvolit barvu a vzor, který se vám líbí. Ložní povlečení by mělo být vkusné a ladit s interiérem vaší ložnice.

Usvit národní koalice

Pokud hledáte kvalitní ložní povlečení pro rozměr matrace 140×220, doporučujeme navštívit internetový obchod Usvit národní koalice. Nabízíme široký výběr ložního povlečení v různých barvách a vzorech. Vyberte si to nejlepší pro váš pohodlný spánek!